خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جاذبه های گردشگری امین‌شهر

درباره امین‌شهر

در حال حاضر :

کشاورزی آن تک محصولی می‌باشد و تنها به باغات پسته اختصاص دارد. همچنین در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. تولید محصول پسته از نوع مرغوب و فروش و صادرات آن باعث گردیده حجم سرمایه در دست مردم این شهر بالا رود و به تبع آن نقدینگی بیشتر شده است . همچنین ایجاد باغات جدید پسته و احتیاج مبرم کشاورزان به نیروی کار باعث ایجاد کار فراوان شده که این امر باعث مهاجرت اتباع بیگانه افغانی فراوان به این شهر شده است.

مختصات جغرافیایی :

طج (طول جغرافیایی) َ۲۰ ۵۵°، عج (عرض جغرافیایی) ۵۱َ ۳۰°

مردم :

کشاورزی :

کشت:آبی؛ آب از کاریز و بیشتر از چاه‌های ژرف و نیم ژرف است . آب بدست آمده در سالهای نخست شیرین و مناسب بود که همین امر باعث کاشت سبزی و صیفی نیز می‌شد اما در سالهای اخیر به علت گسترش باغات کشاورزی پسته و احتیاج روزافزون این باغات به آب باعث گردید تا چاه‌های ژرف زیادی در منطقه حفر شود که این خود باعث شوری و تلخی تدریجی آبها و کاهش سطح آبهای زیرزمینی این منطقه شده است .

فراورده‌ها: در قدیم:گندم، جو، پنبه، یونجه سبزی و صیفی ولی در حال حاضر کشاورزی آن تک محصولی بوده و فقط به محصول پسته اختصاص دارد. باید گفت که گهگاهی نیز بعضی از افراد در زمستان اقدام به کاشت شلغم می‌کنند.

طبیعت :

رستنی‌ها: پوشش گیاهی برای چرای دام درختان اسکنبیل است ولی رستنی‌های خودروی دیگری هم در این منطقه رشد می‌کنند که زیاد چشمگیر نیستند. همچنین خاک منطقه بیشتر ریگ همراه با رُس است، در شمال محلی سرشاخه‌های رشته کوه‌های زاگرس مرکزی و در جنوب محلی تپه ماهورهای وابسته به کوه‌های سر تخت و بدبخت کوه قرار گرفته است . بیشتر طبیعت آن را باغات پسته تشکیل می‌دهد. سطح منطقه تقریباً صاف و هموار می‌باشد ولی شیب خیلی کند و طولانی به طرف شمال شرق جغرافیایی دارد.

حیاط وحش :

جانوران: حیوانات شامل: خرگوش؛ لاک پشت؛ جوجه تیغی؛ بزمجه؛ شغال؛ روباه؛ سگ؛ موش صحرایی؛ موش کور
پرندگان شامل: جغد؛ خفاش؛ کبوتر چاهی؛ فاخته؛ شاهین؛ دم جنبانک، چکاوک؛ گنجشک؛ هدهد.

دستگاه‌ها و ارگانها :

دارای فروشگاه زنجیره‌ای، کلانتری، اداره آب و فاضلاب شهری، شهرداری، مخابرات، پست بانک، دارالقرآن، مهد الرضا (ع)، بانکهای ملی - ملت - صادرات، صندوق تعاون اسلامی، صندوق ارشاد اسلامی، درمانگاه امام سجاد (ع)، اورژانس ۱۱۵، داروخانه شبانه‌روزی، ستاد عتبات عالیات، هنرستان فنی و حرفه‌ای دخترانه، زورخانه بابا علی، کارواش، مجموعه تفریحی سنتی، پمپ بنزین، پنج مدرسه، دانشگاه علمی و کاربردی، کتابخانه، ترمینالهای ضبط پسته، حوزه سپاه، گلزار شهداء، دو سالن ورزشی و پنج مسجد است.

مناطق وابسته :

روستای جمشید آباد، امین آباد، داوود آباد، اسدآباد (انار) و منطقه عزت‌آباد در جنوب خاوری و منطقه محمدآباد در خاور وابسته به این شهر هستند.

اخبار سالهای اخیر :

پنجشنبه شب مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۹ مجموعه ورزشی ولی عصر امین شهر با حضور نجار استاندار کرمان، دکتر آذین نماینده مجلس، فرماندار انار آقای موحدی نیا، بخشدار انار، شهردار امین شهر، امام جمعه امین شهر و تنی چند از مسئولین دیگر افتتاح گردید. در ابتدا جاده آسفالته امین شهر به بیاض، سپس مجموعه آتش‌نشانی امین شهر و در انتها مجموعه ورزشی ولی عصر (ع) افتتاح شد.

 • موقعیت

  طج (طول جغرافیایی) َ۲۰ ۵۵°، عج (عرض جغرافیایی) ۵۱َ ۳۰°

  • ارتفاع م (ارتفاع متوسط) ۱۴۰۴ متر
  • کویری، گرم خشک
  • در ۸ کیلومتری جنوب خاوری انار، و ۱۰۲ ک. م باختری رفسنجان.
  • جمعیت آن در سرشماری ۱۳۴۵ خورشیدی، برابر با ۳۹۸ تن بوده که در سال ۱۳۹۰ به ۶۷۷۲ نفر رسیده است. در چند سال اخیر به علت گرمی بیش از حد هوا بارندگی در این شهر بسیار کاهش یافته که برخی از کارشناسان دلیل این امر را آلودگی معادن مس نزدیک به شهر ذکر می‌کنند.
 • مختصات جغرافیایی

  ۳۰°۵۱′۰۳″ شمالی ۵۵°۱۹′۴۶″ شرقی / ۳۰.۸۵۰۸° شمالی ۵۵.۳۲۹۴° شرقی / 30.8508; 55.3294

 • مساحت
 • ارتفاع از سطح دریا

  ۱۴۰۴ متر

 • جمعیت

  ۶۷۷۲ نفر

 • تراکم جمعیت
 • رشد جمعیت
 • میانگین دمای سالانه

  14.5 درجه سانتیگراد

 • میانگین بارش سالانه

  ۱۲۰ میلیمتر

 • روزهای یخبندان سالانه

  ۷ روز

 • توضیح کلی وضعیت اقتصادی

  کشاورزی آن تک محصولی می‌باشد و تنها به باغات پسته اختصاص دارد. همچنین در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. تولید محصول پسته از نوع مرغوب و فروش و صادرات آن باعث گردیده حجم سرمایه در دست مردم این شهر بالا رود و به تبع آن نقدینگی بیشتر شده است . همچنین ایجاد باغات جدید پسته و احتیاج مبرم کشاورزان به نیروی کار باعث ایجاد کار فراوان شده که این امر باعث مهاجرت اتباع بیگانه افغانی فراوان به این شهر شده است. کار و پیشه مردم این شهر کشاورزی؛ خیلی کم دامداری و تا حدودی فرشبافی (۹۹ دستگاه)؛ فرشها با طرح کاشان و اصفهان می باشد . کشت کشاورزی این شهر آبی است ؛ آب از کاریز و بیشتر از چاه‌های ژرف و نیم ژرف است . آب بدست آمده در سالهای نخست شیرین و مناسب بود که همین امر باعث کاشت سبزی و صیفی نیز می‌شد اما در سالهای اخیر به علت گسترش باغات کشاورزی پسته و احتیاج روزافزون این باغات به آب باعث گردید تا چاه‌های ژرف زیادی در منطقه حفر شود که این خود باعث شوری و تلخی تدریجی آبها و کاهش سطح آبهای زیرزمینی این منطقه شده است . فراورده‌ها: در قدیم: گندم، جو، پنبه، یونجه سبزی و صیفی ولی در حال حاضر کشاورزی آن تک محصولی بوده و فقط به محصول پسته اختصاص دارد. باید گفت که گهگاهی نیز بعضی از افراد در زمستان اقدام به کاشت شلغم می‌کنند.

 • جمعیت زیر خط فقر
 • تولید ناخالص داخلی
 • شهردار

  مصطفی ملانوری

 • پیش‌شماره تلفنی

  ۰۳۹۲۳۳۴

 • وبگاه

  http://www.aminshahr.com/

موارد مرتبط

هتل های امین‌شهر

هتل های ایران

آژانس های مسافرتی مجری تور ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید