خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جاذبه های گردشگری لونبورگ

درباره لونبورگ

جغرافیا :

شهر لونبورگ بر روی دریاچه ی ایلمناو (Ilmenau) واقع شده است. و این در حالیست که نقطه ی تلاقی این شهر با رود البه (Elbe) حدود 30 کیلومتر می باشد. دریاچه ی ایلمناو (Ilmenau) ازمیان شهر لونبورگ میگزرد و صدای طنین انداز این دریاچه از ویژگی برجسته ی این شهر به شمار میرود. در گذشته از این رود برای جابه جایی نمک از شهر لونبورگ به شهرهای بزرگتر و بندرگاههای صنف بازرگانان که در اطراف این شهر واقع شده بودند استفاده میشد. 7400 کیلومتر مربع به سمت جنوب شهر لونبورگ منطقه ی لونبورگ هلث "Luneburg Health " واقع شده است که این منطقه در نتیجه ی افزایش قطع درختان، سوزاندن جنگل ها و چراندن بیش از حد گله ها به وجود امده است. این عقیده که منطقه لونبورگ هلث "Luneburg Health " تنها بر اثر قطع درختان در طول قرن ها به منظور برداشت نمک شهر لونبورگ، سرسبزیِ محیط اش را از دست داده است، از نظر تاریخی مورد تایید واقع نشده است. به احتمال قراوان این منطقه به علت نابودی جنگل هایش در عصربرنز(عصر برنز یا عصر مفرغ دوره‌ای در تاریخ پیشرفت بشری است که در روند آن انسان‌ها بیشتر به فلزکاری دست زدند و از شیوه‌هایی برای گداختن مس و قلع و فرایند آلیاژسازی آن و قالب‌ریزی برنز بهره‌بردند.) پدید آمده است. شهرقدیمی التسدات (Altstadt) یکی از شهرهای لونبورگ میباشد که بر روی سطحی گنبدی شکل و پوشیده از نمک واقع شده است و در حقیقت این ویژگی به عنوان منشاء اصلی سرسبزی این شهر به شمار میرود. اگرچه استخراج مداوم نمک به طود تدریجی منجر به فرونشست این شهر شده است و این در حالیست که در بخشهایی از مناطق شهر التسدات فرونشت های قابل توجه ای به چشم میخورد. در غرب شهر لونبورگ تپه ی کوچک کالک برگ (kalkberg) قرار دارد و در گذشته این تپه دارای معدن گچ بوده است

شهرک ها و شهرهای اطراف شهر لونبورگ :

از تمام جهات چندین شهرک، شهر و منطقه ی مسکونی در اطراف این شهر وجود دارد.از طرف شمال: شهر "Bergedorf" درهامبرگ فاصله تا لونبورگ 32 کیلومتر، شهر "Schawarzenbek" فاصله تا لونبورگ 43 کیلومتر و شهر "lubeck" فاصله تا لونبورگ 87 کیلومتر.از طرف شمال شرقی: شهر"Adendorf" فاصله تا لونبورگ 5 کیلومتر و شهر لاونبورگ "Lauenburg" فاصله تا لونبورگ 22 کیلومتر.از طرف شمال غرب: شهر "Winsen" فاصله تا لونبورگ 18 کیلومتر و شهر لاونبورگ "Lauenburg" فاصله تا لونبورگ 22 کیلومتر.از طرف شرق: شهر امت تنوهانوس "Amt Nauhaus" فاصله تا لونبورگ 42 کیلومتر و شهر لوبتین"Lubtheen" فاصله تا لونبورگ 57 کیلومتر.از طرف غرب: شهر "Winsen " فاصله تا لونبورگ 18 کیلومتر.از طرف جنوب: شهر"Ebstorf" فاصله تا لونبورگ 26 کیلومتر و شهر "Uelzen" فاصله تا لونبورگ 37 کیلومتر.از طرف جنوب غرب: شهر"Soltau" فاصله تا لونبر 51 کیلومتر . از طرف جنوب شرق: شهر لوشو "Lüchow" فاصله تا لونبورگ 68 کیلومتر.

 • موقعیت

  شهر لونبورگ بر روی دریاچه ی ایلمناو (Ilmenau) واقع شده است. و این در حالیست که نقطه ی تلاقی این شهر با رود البه (Elbe) حدود 30 کیلومتر می باشد. دریاچه ی ایلمناو (Ilmenau) ازمیان شهر لونبورگ میگزرد و صدای طنین انداز این دریاچه از ویژگی برجسته ی این شهر به شمار میرود. در گذشته از این رود برای جابه جایی نمک از شهر لونبورگ به شهرهای بزرگتر و بندرگاههای صنف بازرگانان که در اطراف این شهر واقع شده بودند استفاده میشد. 7400 کیلومتر مربع به سمت جنوب شهر لونبورگ منطقه ی لونبورگ هلث "Luneburg Health " واقع شده است که این منطقه در نتیجه ی افزایش قطع درختان، سوزاندن جنگل ها و چراندن بیش از حد گله ها به وجود امده است. این عقیده که منطقه لونبورگ هلث "Luneburg Health " تنها بر اثر قطع درختان در طول قرن ها به منظور برداشت نمک شهر لونبورگ، سرسبزیِ محیط اش را از دست داده است، از نظر تاریخی مورد تایید واقع نشده است. به احتمال قراوان این منطقه به علت نابودی جنگل هایش در عصربرنز(عصر برنز یا عصر مفرغ دوره‌ای در تاریخ پیشرفت بشری است که در روند آن انسان‌ها بیشتر به فلزکاری دست زدند و از شیوه‌هایی برای گداختن مس و قلع و فرایند آلیاژسازی آن و قالب‌ریزی برنز بهره‌بردند.) پدید آمده است. شهرقدیمی التسدات (Altstadt) یکی از شهرهای لونبورگ میباشد که بر روی سطحی گنبدی شکل و پوشیده از نمک واقع شده است و در حقیقت این ویژگی به عنوان منشاء اصلی سرسبزی این شهر به شمار میرود. اگرچه استخراج مداوم نمک به طود تدریجی منجر به فرونشست این شهر شده است و این در حالیست که در بخشهایی از مناطق شهر التسدات فرونشت های قابل توجه ای به چشم میخورد. در غرب شهر لونبورگ تپه ی کوچک کالک برگ (kalkberg) قرار دارد و در گذشته این تپه دارای معدن گچ بوده است.

 • مختصات جغرافیایی

  ۵۳°۱۵′۹″ شمالی ۱۰°۲۴′۵۲″ شرقی / ۵۳.۲۵۲۵۰° شمالی ۱۰.۴۱۴۴۴° شرقی / 53.25250; 10.41444

 • مساحت

  ۷۰٫۳۴ کیلومتر مربع (۲۷ مایل مربع)

 • ارتفاع از سطح دریا

  ۱۷ متر (۵۶ پا)

 • جمعیت

  ۷۱٬۶۶۸ نفر

 • تراکم جمعیت

  ۱٬۰۰۰/کیلومتر مربع (۲٬۶۰۰/پا)

 • رشد جمعیت
 • میانگین دمای سالانه

  14 درجه سانتیگراد

 • میانگین بارش سالانه
 • روزهای یخبندان سالانه
 • توضیح کلی وضعیت اقتصادی

  در سال های گذشته لونبورگ به طور فزاینده به یک محل برای گردشگران از سراسر جهان توسعه یافته است. با این وجود، کسب و کارهای متوسط و کوچک هنوز هم نقش عمده ای در اقتصاد لونبورگ را بازی میکند. دانشگاه لونبورگ همچنین تغییرات که، همراه با جمعیت دانشجویی آن، اقتصاد منطقه را تحریک کرده است ،تولید کرده است.

  در زمینه های صنعتی شرکت های بزرگ محلی مانند ماشین تولید کنندگان داخلی وجود دارد، جانسون کنترل، H. B. فولر، Impreglon و شرکت الکترونیک به Sieb و مایر هستند .

 • جمعیت زیر خط فقر
 • تولید ناخالص داخلی
 • شهردار

  Ulrich Mädge

 • پیش‌شماره تلفنی

  04131

 • وبگاه

  www.lueneburg.de

موارد مرتبط

هتل های لونبورگ

هتل های آلمان

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید