خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

گوا کلام (غار کلام)

این غار آهکی به طول 370 متر یکی از متمایزترین غارهای مالزی به شمار می رود که در نزدیکی شهر کوچک کاکی بوکیت (ترجمه تحت اللفظی آن "پای تپه" است) واقع شده است و گوا کلام (غار کلام) نام دارد. پارک تفریحی گوا کلام در 33 کیلومتری شمال کانگار، مرکز ایالت، قرار دارد و "پیاده روی در غار" شگفت انگیز آن بسیار معروف است؛ جاییکه می توانید از یک سر غار وارد شوید و از محل دیگری بیرون بیایید.

تنها راه برای رسیدن به غار گذر از یک پل چوبی معلق به عرض 8 فوت است. این پل کاکی بوکیت را به دره وان تانگا، دره ای که در انتهای مقابل گوا کلام است، وصل می کند. در سال 1935، یک مرد انگلیسی از این مسیر آبی استفاده کرد تا سنگ های معدنی قلع را از معدنی در نزدیکی ورودی رودخانه حمل کند از غار زیرزمینی بگذراند و به کاکی بوکیت ببرد.

امروزه، افراد محلی و گردشگران از یک پیاده روی چوبی روشن در داخل غار این مسیر را طی می کنند. شما می توانید بازمانده های عملیات معدن قلع را در داخل غار مشاهده کنید. همانطور که از درون غار می گذرید، صدای جریان آب زیرزمینی پرتلاطم همراه با صدای خفاش ها و چکیدن آب از طاقدیس ها مانند کنسرت صداهای طبیعی به گوش می رسد. مقداری ترسناک به نظر می رسد، اما به رمز و راز غاری که زمانی خانه مردان عصر حجر بوده است، می افزاید.

موارد مرتبط

هتل های پرلیس

هتل های مالزی

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید