خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

شهر ماهان

شهر ماهان در جنوب شرق ایران در استان کرمان جای گرفته ، که 31 دقیقه (37.8 کیلومتر) تا شهر کرمان مسافت دارد . این شهر همچنین در شرق شهر رفسنجان و شمال شهر جیرفت واقع شده است . ماهان تا شهر رفسنجان 1 ساعت و 29 دقیقه (134 کیلومتر) و تا شهر جیرفت 2 ساعت 32 دقیقه (195 کیلومتر) فاصله دارد .

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر ماهان :

باغ شاهزاده :

یکی از جاذبه های جذاب و فوق العاده شهر ماهان باغ شاهزاده می باشد که در دوران قاجار توسط عبدالحمید میرزا فرمافرما بنا شده و سالیان سال ، مرکز حکومتی کرمان بوده است . طول باغ ۴۰۷ متر عرض آن ۱۳۶ متر می باشد ، همچنین باغ شاهزاده ۴٫۵ تا ۵ هکتار وسعت دارد .

حمام باغ شاهزاده :

در باغ شاهزاده حمامی تاریخی موجود است که از بنای منحصر به فرد و همچنین قسمت‌های متنوعی تشکیل شده است .

مقبره شاه نعمت الله ولی :

در شهر ماهان مقبره ای بنام ، مقبره شاه نعمت‌الله ولی وجود دارد . شاه نعمت‌الله ولی از خلیفه و فیلسوفان عصر صفویه بوده و خاندانش به امام موسی کاظم می‌رسد .

خانه شترگلو :

خانه شترگلو در شهر ماهان قرار گرفته و یکی از خانه‌های بسیار قشنگ و تاریخی کشور ایران به شمار میرود .

هفت باغ :

آزاد راه توریستی هفت باغ علوی مرکز توریستی منحصر به فردی می باشد که در راستای شهر کرمان تا ماهان قرار دارد . در دو طرف این بزرگراه جاذبه های متنوعی از گردشگری و تفریحی وجود دارد و همچنین ویلاهای متعددی در این مکان بنا شده است .

آسیاب بادی :

آسیاب بادی کرمان ، یکی از وسیع ترین سازه ها در خاورمیانه می باشد ، که چهار کیلومتر تا مرکز گردشگری هفت باغ مسافت دارد . این آسیاب بادی شامل : رستوران و کافی شاپ می باشد که به صورت فوق العاده ای طراحی و ساخته شده است . نمای بیرون ساختمان به سبک هلندی است و در داخل ساختمان : ۲ طبقه سالن پذیرایی و یک طبقه آشپزخانه و تأسیسات قرار دارد .

ثبت ملی باغ شاهزاده :

در تابستان ۱۳۹۰و با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق این باغ شاهزاده به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید و به همین مناسبت در این باغ جشن بزرگی برگزار شد .

موارد مرتبط

هتل های کرمان

هتل های ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید