خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

شهر کوار

شهر کوار در استان فارس قرار دارد که در جنوب شهر شاه شهیدان و غرب شهر نوروزان واقع شده است . شهر کوار تا شهرهای : شاه شهیدان 30 دقیقه (19.0 کیلومتر) ، نوروزان 16 دقیقه (10.1 کیلومتر) و تا شیراز 49 دقیقه (50.4 کیلومتر) فاصله دارد .

آثار و ابنیه تاریخی شهر کوار :

در شهرستان کوار ، تپه‌های تاریخی پیش از تاریخ تا دوره هخامنشیان به چشم میخورد ، که بعضی از آنها از طریق باستان شناسان کشف شده‌اند ، مانند تل هکوان و... منتها مشهورترین بنای باستانی که در کوار میتوان به آن اشاره کرد ، سد تاریخی بند بهمن است ، که ساخت آن به زمان هخامنشیان برمیگردد ؛ و کهن ترین سد مورد استفاده در ایران می‌باشد ؛ و پل ارتباطی نیز بر روی رودخانه ای بنام (قره آغاج) ساخته شده که به دوره ساسانیان برمیگردد و یک پل دیگر که در دوره صفویان بر روی همین رودخانه ساخته شده ؛ و البته آثاری از کاخی هخامنشی نیز در این شهرستان موجود است .

اماکن زیارتی شهر کوار :

معروفترین آرامگاه مقدس شهر کوار ، بقعه امام زاده ابوالقاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) مشهور به شاهزاده ابوالقاسم می‌باشد که در دامنه کوه رو به دشت کوار ، در مسیر جاده شیراز به کوار قرار گرفته است ؛ و چند امام زاده نیز در روستاهای دیگر وجود دارد که اهالی منطقه ارادت خاصی به امام زاده ها دارند .

جاذبه های گردشگری شیراز

موارد مرتبط

هتل های شیراز

هتل های ایران

برچسب ها

Notice (8): Undefined variable: notifications [APP/View/WikiCountries/cityarea.ctp, line 755]