خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

شهر لار

شهر لار در جنوب شهر بریز ، شرق شهر براک ، غرب شهر گراش و شمال شهر بیسه واقع شده است . علاوه بر این ، شهر لار در جنوب استان فارس جای گرفته که از شمال غرب به بندرعباس ، جنوب شرق به جهرم ، جنوب شرق به شیراز ، جنوب غرب به سیرجان و شرق به جم منتهی میشود .

لار با ماشین تا شهرهای بریز 38 دقیقه (45.8 کیلومتر) ، براک 29 دقیقه (14.8 کیلومتر) ، گراش 29 دقیقه (24.9 کیلومتر) ، بیسه 2 ساعت و 5 دقیقه (125 کیلومتر) فاصله دارد .

همچنین مسافت شهر لار تا شهرهای بزرگتر از جمله : بندرعباس 2 ساعت و 59 دقیقه (241 کیلومتر) ، جهرم 2 ساعت و 6 دقیقه (162 کیلومتر) ، شیراز 4 ساعت و 17 دقیقه (337 کیلومتر) ، سیرجان 5 ساعت و 10 دقیقه (400 کیلومتر) ، جم 3 ساعت و 51 دقیقه (286 کیلومتر) و همچنین تا تهران 13 ساعت و 54 دقیقه (1.210 کیلومتر) می باشد .

بناهای تاریخی شهر لار :

از جمله بناهای تاریخی پیش از اسلام در لارستان عبارتند از :

تمب بت : تمب بت یکی از آثار باستانی بازمانده از قصرهای هخامنشیان در بخش اسیر شهرستان مهر در استان فارس است . این اثر باستانی از نظر معماری و طرح هایی که در دل آن کنده شده‌است بسیار به معماری تخت جمشید شباهت دارد . ستونها و سرستونهای این کاخ از نظر اندازه و نقش دقیقا به سرستونهای تخت جمشید شباهت دارد و گل لوتوس که از خصوصیت معماری تخت جمشید است در این اثر نیز به چشم میخورد . آثار ارزشمند و باستانی تمب بت در سالهای گذشته به وسیله کاوش هایی که انجام شده ازطریق مردم محلی کشف شد و هم اکنون نگهداری می‌شود .

آتشکده کاریان

قلعه اژدها پیکر : این قلعه در خیابان مدرس جنوبی واقع شده که 7 دقیقه (1.8 کیلومتر) تا مرکز شهر مسافت دارد .

آتشکده محلچه : آتشکده محلچه به چهار طاقی محلچه – آتشکده زرتشتیان شناخته میشود . این آتشکده 1 ساعت و 3 دقیقه (79.4 کیلومتر) تا شهر لار فاصله دارد . آتشکده محلچه در مسیر لار به سمت شیراز جای گرفته است .

قلعه فرشته جان

قلعه جبرئیل : این قلعه در بنارویه واقع شده ، که 1 ساعت و 7 دقیقه (81.3 کیلومتر) تا شهر لار مسافت دارد .

قلعه ایلود : قلعه تاریخی ایلود در روستای ایلود از اطراف بخش مرکزی شهرستان بستک در غرب استان هرمزگان قرار گرفته ، و یکی از یادبودهای تاریخی و فوق العاده دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران به شمار میرود . آثار این قلعه در بالای قله کوه ایلود به‌ جا مانده است .

قلعه کیقباد : این قلعه در جویم قرار گرفته ، که 1 ساعت و 23 دقیقه (103 کیلومتر) تا شهر لار مسافت دارد .

کاروانسراهای واقع در بین جاده خنج

کاروان سراهای واقع در بین جاده گراش و خنج به فال و فال به سیراف

هم چنین آثار و بقایای جاده باستانی عصر ساسانی بین جویم و جهرم و بین فال و اسیر به سیراف ، و فیروزآباد به خنج ، و خنج به کاریان نیز از آثار باستانی این شهر تاریخی است .

جاذبه های گردشگری شیراز

موارد مرتبط

هتل های شیراز

هتل های ایران

برچسب ها

Notice (8): Undefined variable: notifications [APP/View/WikiCountries/cityarea.ctp, line 755]