خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

شهر فارسان

شهر فارسان یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری به شمار میرود . شهر فارسان در جنوب شهر هارونی ، شمال شهر کاج ، غرب شهرکرد ، شرق شهر موردل قرار گرفته است . مسافت فارسان تا شهرهای : هارونی 34 دقیقه (31.8 کیلومتر) ، کاج 1 ساعت و 24 دقیقه (89.9 کیلومتر) ، شهرکرد 37 دقیقه (36.6 کیلومتر) ، موردل 1 ساعت و 6 دقیقه (66.6 کیلومتر) می باشد .

مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری :

  1. تپه چغاپنجعلی : تپه چغاپنجعلی آثاری باستانی می باشد که به هزاره ۵ و ۴ قبل از میلاد ، هزاره اول ب م - دوره ساسانیان - سده‌های میانی و متأخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام برمیگردد و در شهرستان فارسان ، بخش مرکزی ، جنوب شهر فارسان جای گرفته است . این اثر در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۵۲۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .
  2. مسجد جامع فارسان : مسجد جامع فارسان به دوره قاجار برمیگردد که در فارسان ، میدان مسجد جامع شهر فارسان قرار گرفته است . این اثر در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۵۰۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .
  3. موزه فارسان : موزه فارسان دارای آثار تاریخی می باشد ، که تا چند وقت دیگر به صورت شراکتی فعال می‌شود .
  4. گردشگاه چشمه قلعه : گردشگاه چشمه قلعه در شرق شهر فارسان واقع شده است . این گردشگاه در کنار چشمه‌ای مصفا بنا شده ، که دارای قناتی تاریخی است که پیشه ۲۰۰ ساله دارد .

موارد مرتبط

هتل های شهرکرد

هتل های ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید