خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

دریاچه شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر

دریاچه ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده است. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است و با توجه به امکاناتی که دارد جزو جاذبه های گردشگری تهران به شمار می آید و پذیرای خیل عظیمی از گردشگران است و لذت قایقرانی با هزینه ای اندک را برای آنان به ارمغان می آورد. فاز اول پروژه دریاچه چیتگر با نام شهدای خلیج فارس در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ افتتاح شد. پس از اتمام فاز اول، ساخت فاز دوم طرح به مساحت ۱۴۰ هکتار در جنوب بزرگراه حکیم شامل جزایر آبی، محور چهار باغ، پارک آبی و مونوریل چیتگر دردستور کار شهرداری قراردارد. دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر به دلیل قرارگرفتن در مسیر بادهای غربی- شرقی تهران میتوانند علاوه بر تلطیف هوا و بالا بردن رطوبت در سطح شهر تهران با استقرار کاربریهای تفریحی - گردشگری مناسب وایجاد چشم اندازهای زیبا و منحصر به فرد سهم به سزایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشند.

امکانات تفریحی دریاچه شهدای خلیج فارس:

 • محیطی زیبا و دلنشین برای گردشگری در تهران
 • چشم اندازهای زیبا و متنوع با توجه به عناصر عملکردی درونی و بیرونی دریاچه
 • جزایر تفریحی، جزایر حیات وحش، جزایر آموزشی، اسکله قایقرانی، پارک آبی، باشگاه ورزشهای آبی، اسکله تفریحی، امکانات خدماتی رفاهی، شهربازی و امکانات اقامتی از جمله امکانات تفریحی این مجموعه میباشد.
 • این مجموعه به دلیل مجاورت با پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی لتمال کن، پارک ارم، محور چهار باغ، مجموعه ورزشی آزادی، شهر بازی هزار و یک شهر (تهران لند)، پردیس اسب سواری، آبشار البرز و روددره کن(بوستان جوانمردان) از مکانهای تفریحی - گردشگری تهران می باشد.

  مسیر دسترسی دریاچه چیتگر:

  مسیر شماره یک : همت غرب، شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

  مسیر شماره دو : اتوبان آزادگان شمالی، خروجی شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

  مسیر شماره سه : جاده مخصوص کرج، خروجی ایران خودرو شمالی

موارد مرتبط

هتل های تهران

هتل های ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید