خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جاذبه های گردشگری ایمان‌شهر

درباره ایمان‌شهر

موقعیت جغرافیایی شهر ایمانشهر :

بر اساس تقسیمات کشوری شهر ایمانشهر از تلفیق 2 روستای مینادشت و اشترجان تشکیل شده و یکی از نقاط شهری شهرستان فلاورجان محسوب می شود . این شهر (منطقه) در تاریخ 18/10/79 به استناد مصوبه شماره 15288 مورخه 20/4/79 هیات محترم دولت و همت و تلاش مسئولین گرامی استان و شهرستان رسما افتتاح و شروع به کار نمود. شهر ایمانشهر در منطقه دقیقا استراتژیکی اتوبان ذوب آهن مجتمع فولاد و صنایع دفاع قرار دارد و خود این شهر در 20 کیلومتری اصفهان واقع شده است که علاوه بر دارا بودن اراضی بسیار غنی کشاورزی و باغات پر میوه دارای قریب به 300 واحد صنعتی بزرگ و کوچک نیز در حاشیه خود می باشد که بیشتر در حریم شهری اشترجان به طور مستمر به تولید اشتغال دارند. ایمان شهر (مینادشت و اشترجان) با جمعیتی بالغ بر ۲۱۸۴۵ نفر سکنه در حال حاضر به دلیل معضلات گذشته خود که همه ناشی از وضعیت معماری روستا گونه آن می شده متحمل زحمات زیادی خواهد شد تا بتوان در آن فعالیتهای عمران و طرح و توسعه را تکمیل نمود فقدان حضور شهرداری و طرحی جامع در نحوۀ شهر سازی در گذشته امروز باری بس گران در رسیدن به اهداف حقیقی بر دوش مسئولین این شهر خواهد بود. احیاء بافت روستایی و تبدیل وعینیت بخشیدن آن به شهری قابل ملموس با توجه به وسعت قابل توجه دو محله از هم حقیقتا کاری بس دشوار خواهد بود.

 وسعت شهر بر اساس پیش بینی محدودۀ حریم قانونی بالغ بر 36 کیلومتر مربع معین شده قدمت تاریخی شهر به استناد تاریخ 716 سر در مسجد جامع اشترجان مشخص کننده و تعیین کنندۀ هویت حقیقی این منطقه است. رشد و گسترش فرهنگ هنر و ادبیات دیرینه این دیار امری خلق الساعه نمیتواند باشد. این منطقه از دیر باز صاحب تمدنی وسیع و روشن و قابل ذکر بوده است. امید است با حضور گسترده و فعال مردم عزیز و حمایت مسئولین محترم در پشتیبانی و حمایت از این شهرداری دریغی مشهود نشد.امید است با حمایت این بزرگواران بتوانیم در تامین بهداشت و نظافت عمومی و ساماندهی به ساختار شهری و رعایت حقوق منطقه بهتر از پیش شاهد شهری زیبا و شکیل باشیم.

موقعیت اقتصادی شهر ایمانشهر :

ایمانشهر به لحاظ برخورداری از آب و هوای مناسب و وجود شهرک صنعتی اشترجان و همینطور خاک بسیار مناسب جهت کشاورزی یکی از نقاط مهم و پر رونق شهرستان فلاورجان به حساب می آید. عمده ترین محولات کشاورزی صرف نظر از محصولات باغ ها منطق عبارتند از : برنج، گندم، جو، پیاز سیب زمینی و بر اساس آمار و اطلاعات اخذ شده 2/33 درصد از شاغلین شهر ایمانشهر در بخش کشاورزی اشتغال دارند و7/29 درصد نیز در بخش خدمات به کار مشغول هستند.

 • موقعیت

  بر اساس تقسیمات کشوری شهر ایمانشهر از تلفیق 2 روستای مینادشت و اشترجان تشکیل شده و یکی از نقاط شهری شهرستان فلاورجان محسوب می شود . این شهر (منطقه) در تاریخ 18/10/79 به استناد مصوبه شماره 15288 مورخه 20/4/79 هیات محترم دولت و همت و تلاش مسئولین گرامی استان و شهرستان رسما افتتاح و شروع به کار نمود. شهر ایمانشهر در منطقه دقیقا استراتژیکی اتوبان ذوب آهن مجتمع فولاد و صنایع دفاع قرار دارد و خود این شهر در 20 کیلومتری اصفهان واقع شده است که علاوه بر دارا بودن اراضی بسیار غنی کشاورزی و باغات پر میوه دارای قریب به 300 واحد صنعتی بزرگ و کوچک نیز در حاشیه خود می باشد که بیشتر در حریم شهری اشترجان به طور مستمر به تولید اشتغال دارند. ایمان شهر (مینادشت و اشترجان) با جمعیتی بالغ بر ۲۱۸۴۵ نفر سکنه در حال حاضر به دلیل معضلات گذشته خود که همه ناشی از وضعیت معماری روستا گونه آن می شده متحمل زحمات زیادی خواهد شد تا بتوان در آن فعالیتهای عمران و طرح و توسعه را تکمیل نمود فقدان حضور شهرداری و طرحی جامع در نحوۀ شهر سازی در گذشته امروز باری بس گران در رسیدن به اهداف حقیقی بر دوش مسئولین این شهر خواهد بود. احیاء بافت روستایی و تبدیل وعینیت بخشیدن آن به شهری قابل ملموس با توجه به وسعت قابل توجه دو محله از هم حقیقتا کاری بس دشوار خواهد بود.  وسعت شهر بر اساس پیش بینی محدودۀ حریم قانونی بالغ بر 36 کیلومتر مربع معین شده قدمت تاریخی شهر به استناد تاریخ 716 سر در مسجد جامع اشترجان مشخص کننده و تعیین کنندۀ هویت حقیقی این منطقه است. رشد و گسترش فرهنگ هنر و ادبیات دیرینه این دیار امری خلق الساعه نمیتواند باشد. این منطقه از دیر باز صاحب تمدنی وسیع و روشن و قابل ذکر بوده است. امید است با حضور گسترده و فعال مردم عزیز و حمایت مسئولین محترم در پشتیبانی و حمایت از این شهرداری دریغی مشهود نشد.امید است با حمایت این بزرگواران بتوانیم در تامین بهداشت و نظافت عمومی و ساماندهی به ساختار شهری و رعایت حقوق منطقه بهتر از پیش شاهد شهری زیبا و شکیل باشیم.

 • مختصات جغرافیایی

  ۳۲°۲۸′۲۷″ شمالی ۵۱°۲۸′۳۳″ شرقی / ۳۲.۴۷۴۱۱۱° شمالی ۵۱.۴۷۵۸۹۷° شرقی / 32.474111; 51.475897

 • مساحت

  36 کیلومتر مربع

 • ارتفاع از سطح دریا
 • جمعیت

  ۲۱۸۴۵ نفر

 • تراکم جمعیت
 • رشد جمعیت
 • میانگین دمای سالانه

  16 درجه سانتیگراد

 • میانگین بارش سالانه
 • روزهای یخبندان سالانه
 • توضیح کلی وضعیت اقتصادی
  شغل اکثر مردم کشاورزی می‌باشد و حدود ۴۰ درصداز مردم و جوانان در شهرک صنعتی اشترجان مشغول به کارهستند. ایمانشهر به لحاظ برخورداری از آب و هوای مناسب و وجود شهرک صنعتی اشترجان و همینطور خاک بسیار مناسب جهت کشاورزی یکی از نقاط مهم و پر رونق شهرستان فلاورجان به حساب می آید. عمده ترین محولات کشاورزی صرف نظر از محصولات باغ ها منطق عبارتند از : برنج، گندم، جو، پیاز سیب زمینی و بر اساس آمار و اطلاعات اخذ شده 2/33 درصد از شاغلین شهر ایمانشهر در بخش کشاورزی اشتغال دارند و7/29 درصد نیز در بخش خدمات به کار مشغول هستند.
 • جمعیت زیر خط فقر
 • تولید ناخالص داخلی
 • شهردار

  شهرام شاه مرادي

 • پیش‌شماره تلفنی

  0335

 • وبگاه

  www.imanshahr.ir

موارد مرتبط

هتل های ایمان‌شهر

هتل های ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید