خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ

منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ به علت برخورداری از پوشش جنگلی بلوط و چشم اندازهای زیبا و دره های شگرف و قرار گرفتن در بین حوزه استحفاظی سه شهرستان ایلام، شیروان چرداول و ایوان همواره مورد توجه بوده است. سوابق نشان می دهد که در این منطقه کل، بز، قوچ، میش، خرس، پلنگ و ... به وفور زیست می نموده اند. اما در حال حاضر بعلت تعارض های فراوان، این منطقه از وجود چنین گونه های با ارزشی محروم شده یا بصورت لکه ای و اندک در آن زیست می کنند.
بررسی ها نشان می دهد که بیشترین آسیب و تخریب منطقه طی سی سال گذشته صورت گرفته، ولی کماکان بخاطر شرایط پستی و بلندی و غنای طبیعی از جایگاه زیستی با ارزشی برخوردار است.
دو ورودی اصلی در جنوب و غرب منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ که هر دو راه های اصلی دسترسی به منطقه را تشکیل می دهند عبارتند از جاده اصلی ایلام- سرابله که از قسمت مرکز منطقه و جاده ایلام - ایوان که از قسمت غربی منطقه عبور می کند. در واقع این راه ها، اصلی ترین ورودی های منطقه را تشکیل می دهند. راه های فرعی دیگری نیز در منطقه حفاظت شده وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از جاده تنگ ارغوان- زردآلو آباد، جاده قدیم ایلام – سرابله. سایر راه های فرعی منتهی به پارک، خاکی بوده و در اکثر قسمت های منطقه وجود دارند. روستای کارزان در شمال منطقه، روستای میش خاص در شرق منطقه و روستای سراب ایوان در غرب از طریق راه فرعی می توانند به منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ دسترسی داشته باشند.

موارد مرتبط

هتل های ایلام

هتل های ایران

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید