خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جاذبه های گردشگری بالی

درباره بالی

بالی جزیره ای است در اندونزی که به جزیره خدایان معروف است و یکی از مهمترین مراکز گردشگری جهان است که دو اقیانوس هند و آرام  را به هم پیوند داده است. این جزیره به دلیل رشد بالای صنعت گردشگری در آن باعث شده که که  مهاجرانی از استرالیا و اروپا به آنجا بیایند و در این شهر مشغول کار و زندگی شوند.

جزیره بالی دارای کوه های آتشفشانی فعال است که باعث شده خاک این منطقه بسیارحاصلخیز شود. مهم ترین کوه آتشفشانی این جزیره گودان آکانگ است و بیش از 3هزار متر ارتفاع دارد و مادر کوه ها لقب گرفته است.

بالی دارای مناطق معروف و زیبایی می باشد. کوه هایی در شمال و جنوب که زمین های کشاورزی حاصلخیزی را به وجود آورده است و در آنها به طور معمول برنج میکارند. زمین های کشاورزی پلکانی برنج که یکی از جاذبه های گردشگری بالی است و زیبایی آن چشم ها را خیره میکند و شهرت جهانی دارد. از مناطق معروف این جزیره میتوان به کوتا بالی و اوبود اشاره کرد.

جزیره بالی در جنوب خط استوا قرار گرفته است و یکی از زیباترین جزایر اندونزی است. بالی دارای ویزه گی هایی است که آن را از دیگر نقاط دنیا متمایز ساخته است.  برای سفر از تهران  به بالی  با توجه به توقف بین پروازی حدود 15 ساعت است.

جزیره بالی با توجه به مختصات قرار گیری بالی نسبت به خط استوا ، در هر فصلی از سال خورشید ساعت 6 بامداد طلوع میکند. جزیره بالی یکی از نقاط گردشگری زیبا و جذاب آسیا و جهان محسوب می شود. طبیعت منحصر به فرد ، زمین های شالی پلکانی برنج ، رودها ، آبشارها ، دنیای زیر آب ، تنوع گیاهی آن در کنار هم بسیار متفاوت و زیبا است ولی ویژه گی اصلی و تفاوت و جذابیت اصلی این جزیره سنت ها و رسوم در کارناوال های مختلف است که در هر فصلی پذیرای گردشگران از سرتاسر جهان است.

جغرافیا :

جزیره بالی جزوی از یک مجموع جزایر است که اقیانوس هند و آرام را به هم متصل ساخته است و نقطه تلاقی دو اقیانوس به نام دروازه اقیانوس خوانده میشود. جزیره بالی دو جزیره جاوه درغرب  و لومبوک در شرق قرار گرفته است

این جزیره دارای هنرهای متنوع و مختلفی ازجمله رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و موسیقی  است که در سطح وسیعی وجود دارند.

تاریخچه :

با توجه به سفال نوشته ها و آثار به جای مانده از بالی اینگونه برآورده شده است که مردم این شهر از نژادی ماقبل تاریخ هستند که حدود 2500 سال پیش از میلاد به اندونزی کوچیده اند.

شاهنشاهی که در جاوه شرقی با نام ماجاپاهیت حکومت میکرده است که در سال 1343 به جزیره بالی کوچیده است و با حملات مسلمانان در 1500 پس از میلاد سرنگون شد. همزمان با تسلط هلند بر اندونزی این شهر نیز به استعمار هلند در آمد و تا زمان حمله ژاپن به آنجا به صورت مستعمره باقی مانده بود.

اشغالگران ژاپنی  که در بالی مستقر شده بودند دست به تخریب های بسیاری زدند بناها،معابد،مزارع و کشتار دسته جمعی بومیان منطقه پرداختند. در جنگ جهانی دوم واستفاده آمریکااز بمب اتم ژاپن متحمل شکست بزرگی از آمریکا شد و سپس مردم به یاری آزادی خواهان و نیروهای آمریکایی موفق به بیرون راندن ژاپنی ها شوند و استقلال خود را به دست بگیرند.

پس از این فراز و فرودها بالی در آرامش  به سر میبرد ا اینکه در سال 2002 و2003 بمب گذاری توسط گروهک تروریستی اسلام گرایانه صورت گرفت که منجر به مرگ 250تن از توریست های خارجی در آنجا شد. در حال حاضر بالی در آرامش کامل به سر میبرد و یکی از مناطق گردشگری مهم جهان محسوب میشود و سالانه میزبان سمینارها و کنفرانس های بسیاری ازجمله آ.س.آن از سرتاسر دنیا است.

دین مردم بالی :

با اینکه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان محسوب می شود ولی دین مردم جزیره بالی هندوئیسم است. این دین قدیمی ترین مذهب زنده جهان است که دارای مکتبی ماورای طبیعی است. هندوئیسم مردم بالی با دیگر هندوهای جهان متفاوت است به طوری که در غذای خود از گوشت استفاده میکنند و مانند دیگر هندوها مجسمه های بتی را نمی پرستند،بنابر عقاید آنها سه خدا وجود دارد که در آسمان ها هستند. در این مذهب بسیاری از اعمال و کارهای انسانی جای گرفته و تمامی آن ها برای رسیدن به رستگاری است همه رفتارها و کارهای روزانه مانند کارهای سیاسی،اجتماعی،هنری،سنتی وعلمی ، همگی وسیله ای برای رسیدن به یک هندوی کامل است. برای مثال یکی از کارهایی که از مراسم هندو است رقصیدن استو جایگاهی در مذهب هندو دارد.

 

 

 • موقعیت

  جزیره بالی دارای کوه های آتشفشانی فعال است که باعث شده خاک این منطقه بسیارحاصلخیز شود. مهم ترین کوه آتشفشانی این جزیره گودان آکانگ است و بیش از 3هزار متر ارتفاع دارد و مادر کوه ها لقب گرفته است.

  این جزیره  جزوی از یک مجموع جزایر است که اقیانوس هند و آرام را به هم متصل ساخته است و نقطه تلاقی دو اقیانوس به نام دروازه اقیانوس خوانده میشود. جزیره بالی دو جزیره جاوه درغرب  و لومبوک در شرق قرار گرفته است

  این جزیره دارای هنرهای متنوع و مختلفی ازجمله رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و موسیقی  است که در سطح وسیعی وجود دارند

 • مختصات جغرافیایی

  ۸°۳۹′ جنوبی ۱۱۵°۱۳′ شرقی / ۸.۶۵۰° جنوبی ۱۱۵.۲۱۷° شرقی / -8.650; 115.217

 • مساحت
  ۵٬۶۳۲٫۸۶ km۲ (۲٬۲۰۰ sq mi)
 • ارتفاع از سطح دریا
 • جمعیت

  ۳٬۸۹۱٬۴۲۸

 • تراکم جمعیت
  ۶۹۰/km۲ (۱٬۸۰۰/sq mi)
 • رشد جمعیت
 • میانگین دمای سالانه

   27.50 درجه سانتیگراد

 • میانگین بارش سالانه
 • روزهای یخبندان سالانه
 • توضیح کلی وضعیت اقتصادی

  مساحت جزیره بالی پنج هزار و ششصد و بیست کیلومتر مربع است.بالی دارای کوه های آتشفشانی فعال است که باعث شده خاک این منطقه بسیارحاصلخیز شود. مهم ترین کوه آتشفشانی این جزیره گودان آکانگ است و بیش از 3هزار متر ارتفاع دارد و مادر کوه ها لقب گرفته است

  بالی دارای مناطق معروف و زیبایی می باشد. کوه هایی در شمال و جنوب که زمین های کشاورزی حاصلخیزی را به وجود آورده است و در آنها به طور معمول برنج میکارند. زمین های کشاورزی پلکانی برنج که یکی از جاذبه های گردشگری بالی است و زیبایی آن چشم ها را خیره میکند و شهرت جهانی دارد. از مناطق معروف این جزیره میتوان به کوتا بالی و اوبود اشاره کرد.

 • جمعیت زیر خط فقر
 • تولید ناخالص داخلی
 • شهردار
 • پیش‌شماره تلفنی

  0062

 • وبگاه

  baliprov.go.id

موارد مرتبط

هتل های بالی

هتل های اندونزی

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید