خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

پرنده شناسی

دبی به دلیل سبز بودن همیشه فزاینده اش بسیاری از گونه های پرندگان که به سادگی در اروپای خاورمیانه یافت نمی شوند را به خود جذب میکند. بیش از ۸۰ گونه به صورت محلی در طول ماه های بهار و پاییز تخم گزاری کرده و پیش از ۴۰۰ گونه در مهاجرت میان آفریقا و آسیای مرکزی ثبت شده اند پارک ها وکلوپ های گلف فراوانی اغلب بهترین پایگاه های پرنده شناسی هستند که در آنها طوطی های دم دراز Induian rollers مگس خوارهای سبز و کوچک و هدهد را می توان به سادگی پیدا کرد. سایر گونه های یافت شده در امارات شامل جغد Scops مختلط، شکم بلوطی، پرستوی دریایی کوچک ساندرز و Wheatear هیومی می باشند. خارج از دبی باتلاق های درخت کرنا در ام القاوین و خورکالبا مکان های مناسبی برای پرنده شناسی هستند. خورکالبا تنها مکانی در دنیاست که می توانید پرنده ماهی خورک سفید ملاررا مشاهده کنید. سفرهای قایقی در میان درختان کرنارا می توانید با تور شرکت ها هماهنگ کنید به بخش تکاورهای صحرایی و یادداشت آنها مراجعه کنید. منطقه حفاظت شده حیات وحش راس الخور در انتهای نحر دبی سال های طولانی برای بازدید عموم ممنوع بود. با این حال در سال ۲۰۰۵ سرمخفیگاه پرندگان باز شده و امکان دسترسی عموم برای این نقطه فراهم شد.

انجمن ثبت پرندگان امارات

انجمن ثبت پرندگان امارت اطلاعات مربوط به پرندگان را در این کشور جمع آوری کرده و به یک فهرست می رسد. دوره های هفتگی تماشای پرندگان و گزارشات ماهانه از طریق ایمیل وبنا به درخواست در دسترس هستند.

منطقه حفاظت شده حیات وحش راس الخور

این منطقه تنها طبیعت حفاظت شده در شهر و مکانی عالی برای تماشای فلامینگوهای بزرگ و نیز سایر پرندگان ساحلی و پرندگان آبچر می باشد. بطور متوسط در یک روز زمستانی شما می توانید ۱۵۰۰۰ پرنده شامل ۱۵۰۰ فلامینگو بیابید. شهرداری دبی بیش از گذشته به حفاظت ازاین پرندگان و اکوسیستم آنها توجه داشتد و می توانید گشت پلیس را در اطراف منطقه و حوالی ساعت مشاهده کنید. دراین سه کمین گاه جدید شما پرندگان را با تلسکوپ و دوربین های موجود تماشا کنید. همچنین می توانید درباره انواع پرندگانی که تماشای آنها ممکن است اطلاعاتی خوانده و راهنمای منطقه حفاظت شده را در اختیار داشته باشید. یکی از این کمین گاه ها در کنار جاده راس الخور و دو محل دیگر پشت جاده عودمیثا هستند. هر سه آنها دارای نگهبانی و محل پارک اتومبیل مخصوص به خود بوده و برای بازدید گروه های کوچک رایگان هستند.

موارد مرتبط

هتل های دبی

هتل های امارات متحده عربی

برچسب ها

ما را در گوگل حمایت کنید