خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور چین
تور چین نوروز96 پکن هانگزو شانگهای
8 شب
6,693,000 تومان
ثبت نام تا 12
فروردین
تور چین
چین نوروز96 شانگهای و پکن
7 شب
7,372,000 تومان
ثبت نام تا 12
فروردین

جاذبه های گردشگری چین

درباره چین

چین:

چین سومین کشور پهناور کره زمین و دومین کشور بزرگ آسیا است. این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود. حزب کمونیسم آن را اداره می کند و نوع حکومتش سوسیالیستی تک حزبی است. پایتخت این کشورعظیم پکن و بزرگترین شهرش شانگهای است. واحی پولی چین یوان است.

جغرافیا:

 جغرافیای طبیعی چین بسیار متنوع است که از نواحی کوهستانی در غرب (رشته کوه هیمالیا) تا مناطق مرطوب و بارانی در قسمت های جنوب شرقی، بیابان هایی در ناحیه خشک شمالی در نزدیکی سیبری در روسیه، تا جنگل های گرمسیری و همچنین سواحل شرقی را در بر میگیرد. در سطح چین اب و هوا بسیار متغییر است به صورتی که اختلاف دما در زمستان و تابستان بسیار فاحش است. به طور مثال در نواحی شمالی در فصل زمستان بادهای سرد و خشک می وزد که در همان حین در قسمت های جنوبی بادهای گرم و مرطوب در حال وزش است.

تاریخ:

چین یکی از غنی ترین تمدن های تاریخ را در جهان دارا می باشد که بیش از 6 هزار سال قدمت آن تخمین زده شده است. باستان شناسان طی یافته هایشان  عنوان کرده اند که انسان های اولیه 2 میلیون تا 250 هزار سال پیش در چین ساکن بوده اند. اولین سلسله ای که در چین حکومت کرده و وجودش اثبات شده است سلسله شانگ تشخیص داده شده که مدت پادشاهی آن ها 500 سال (قرن 17 تا 11 ق.م) تخمین زده شده است. نخستین حکومت مستقل در چین متعلق به سلسله چین است. همچنین ساخت دیوار چین از زمان اولین پادشاه این سلسله چین شی هوانگ 206 ق.م آغاز شد و تا سال 220م ب طول انجامید.

حکومت و مذهب:

چین تحت تسلط کمونیسم است. حزب کمونیسم چین بر اساس قانون اساسی اداره می شود. حکومت چین با چندین کشور همسایه اش بر سر اختلافات مرزی دچار مشکل است. از جمله آن ها کشمیر واقع در کوه های هیمالیا با هند، تعدادی جزیره با ژاپن، تایوان، فیلیپین و ویتنام و همچنین با بوتان وتایوان بر سر مرزهایش ب توافق نرسیده است.

در سیر تاریخی چین مذهب تآثیر بسزایی بر روند تکامل آن داشته است از جمله این مذاهب می توان به مذهب کنفسیوس گرایی ، بوداییسم و تائوییسم اشاره کرد.در حال حاضر بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته بیشتر از 40% مردم چین بی دین و 3% یا 4% مسیحی و مسلمان برآورد شده است.

اقتصاد:

چین دومین ابر قدرت اقتصادی جهان است. نیروی کار فراوان و بهره برداری بالا از عوامل مهم رشد اقتصادی این کشور است. چین جزو اولین واردکنندگان نفت خام محسوب می شود و جزو معدود کشورهایی است که در حال حاظر کالاهایش حرف اول را در بازار جهانی می زند. ولی در عین حال به دلیلی عرضه جنس های تقلبی به بازار مورد انتقاد بسیار بالایی قرار گرفته است.

 

گردشگری:

چین به دلیل قدمت تاریخی اش یکی از پرطرفدارترین کشورهای گردشگری جهان محسوب می شود. دلایل جذابیت چیندر بین گردشگران خارجی به سه دسته عمده ، طبیعی، تاریخی و فرهنگی تقسیم می شود.

وسعت چین و تنوع طبیعی در چین یکی از مهمترین موارد جذب توریسم در این کشور است. کوه ها ، مناطق کوهستانی، دره ها، دشت ها، صخره های عظیم و غیرمعمول، چشمه های آب گرم، آبشارها، جنگل ها، سواحل و... از موارد بسیار زیاد طبیعی موجود در چین است. از نمونه ای تاریخی می توان  به دیوار چین، معبد شائولین، منطقه وودانگ با 72 قله، معابد فراوان و بیش از 101 شهر تاریخی اشاره کرد. همچنین برگذاری فستیوال های ، مراسم نمادین مذهبی از جذابیت های موجود در چین است.

ما را در گوگل حمایت کنید