خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور کوالالامپور
تور کوالالامپور
7 شب
1,890,000 تومان
ثبت نام تا 10
خرداد

درباره کوالالامپور

کولالامپور بزرگترین شهر مالزی و پایتخت این شهر است. این شهر در ایالت سالانگو واقع شده است و یکی از سه حوضه  فدرال مالزی است.کولالامپور دارای پایتخت اداری و حکومتی است که در شهر پوتراجایا واقع شده است.

درباره کوالالامپور :

 کولالامپور را کوه فرا گرفته استو دور تا دور آن به جز قسمت شرقی آن کوهستانی است و به همین سبب به آن کلانگ به معنی دره میگویند. همچنین از آنجایی که رودخانه های کلانگ و گمبانک در این شهر با هم تلاقی میکنند به این شهر پایتخت گل آلود گفته می شود.

جاذبه هاي توريستي کوالالامپور :


از آنجایی که کولالامپور پایتخت بوده و منطقه ای گردشگری محسوب میشود در آخر هفته ها و روزهای تعطیل بسار پر ازدحام است ولی در طول هفته خلوت بوده میتوان با تعمق بیشتری زمان را در آن ها سپری کرد. کولالامپور دارای جاذبه های بسیاری است ازجمله : آكواریوم كوالالامپور يا كی‌ال آكواریا ، برج‌های دوقلوی پتروناس ، پارك پروانه كوالالامپور، موزه هنر‌های اسلامی مالزی ، موزه ملی مالزی و مسجد نگارا .

مراکز خرید کوالالامپور :

کولالامپور شهری است برای خریداران  چرا که خرید در این شهر خالی از لطف نیست. حراج های بزرگ ، شوک های قیمت، بسیاری از کالاها در فصل های مشخص برای کسانی که به دنبال خرید کردن با قیمت مناسب هستند موقعیتی تکرار نشدنی است. با اینکه هوای کولالامپور بسار شرجی و گرم استوجود تهویه هوای مطبوع در مراکر خرید فضایی لذت بخش برای خریداران مهیا کرده است. یکی از بزرگترین فستیوال های حراج  درسال از زمان 3 خرداد تا 12 مرداد است که سر تاسر کولالامپور پر است از حراج هایی که تا 70% از تخفیف برخوردارند.

حمل و نقل عمومی کوالالامپور :

برجسته ترین فرودگاه در مالزی ، فرودگاه بین المللی کولالامپور است.

راه های مختلفی  برای حمل و نقل در سطح شهر وجود دارد : قطار سریع السیر که توسط ان می توان در کمتر از نیم ساعت به مرکز شهر رفت. تاکسی هایی که با استفاده از آن ها می توان در حدود یک ساعت به راحتی به مرکز شهر رسید.

این شهر برای حمل و نقل تجهیز به سیستم های حمل و نقل بسیاری است. از جمله تاکسی ها، قطارهای شهری،اتوبوس و... در کنار همه ی این ها شهر به درستی توسط شاه راه ها، بزرگ راه ها ومسیر هایی که مخصوص وسایل سریع السیراست گسترده شده است.  


اقتصاد کوالالامپور :

 با وجود اینکه پایتخت اداری و دولتی مالزی به پوتراجایا انتقال پیدا کرده است ولی کماکان کولالامپور شاهرگ اقتصادی کشور است. این شهر مرکز تمامی امورهای مالی ، بیمه ، املاک، رسانه وهنراست.

در حال حاظر بیشترین رشد اقتصادی وصنعتی در کشور مالزی توسط کولالامپور و مناطق اطراف آن صورت گرفته است.

ساختار کوالالامپور :

کولالامپور شهری است که چندین فرهنگ مختلف را در خود جای داده است. بناهای اسلامی آسیایی، خانه ها ومغازه هایی که متعلق به پیش از جنگ هستند، معماری استعماری آن ها در کنار برج های دوقلوی پتروناس، برج هایی که جزو بلندترین برج های جهان است، زیبایی این شهررا دو چندان کرده است.
گستردگی و تنوع در سازه های این کلان شهر ، زیبایی فریبنده ای ایجاد کرده است. ساختمان هایی که متعلق به دوران توسعه ناگهانی است، فستیوال های پر شور و جذاب، بازارها، مراکز خرید، طبیعت زیبنده، نوعی شور و سرزندگی به خیابان های این شهر بخشیده است که گشت و گذار درآن خالی از لطف نیست.

ما را در گوگل حمایت کنید