خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور مالزی
تور کوالالامپور
7 شب
1,890,000 تومان
ثبت نام تا 10
خرداد

جاذبه های گردشگری مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری است که از طریق دریای چین به دو ناحیه تقسیم می شود شبه جزیره مالزی غربی از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور (جاده شوسه جوهور) هم مرز است. جمعیت جدید مالزی را اقلیت های چینی و هندی تشکیل میدهند. کشور مالزی به عنوان الگوی هماهنگی نژادی در جهان شهرت دارد زیرا که از زمان استقلال مالزی تا زمان حال تنشی در این کشور رخ نداده است.مالزی شرقی یا همان بخش شمالی جزیره بورنئو زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی است که از شرق دارای مرز دریایی با فیلیپین و از جنوب مرز خشکی با اندونزی دارد.

نام مالزی پس اتحاد 14 ایالت تشکیل شد که از این اتحاد سنگاپوراز مالزی شد.

مالزی از سه حزب تشکیل شده است که به آن ناسیونال بارسیان گفته می شود که هر کدام از آنها به نوعی تعلق خود را به یکی از گروه های نژادی کم کرده است.

کشور مالزی متشکل از گروهای مختلف قومی با فرهنگ و آداب و رسوم و آیین های گوناگونی می باشد که همگی به طور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند. این کشور از نظر جغرافیایی دارای موقعیت های مختلفی از قبیل جزایر، ارتفاعات ، جنگل های استوایی و جنگل های حرا می باشد. این کشور منحصر به فرد به دو قسمت اصلی شرقی وغربی تقسیم شده است. غرب مالزی شامل قسمت جنوبی شبه جزیره و تایلند و شرق آن شامل سراسر دریای چین و جزایر بورنئو می شود.

جاذبه های دیدنی مالزی

شهر کوالالامپور ، پایتخت مالزی می باشد و در شرق آن واقع شده است. این شهر بزرگ دارای تعداد زیادی آسمان خراش های چشمگیر، مراکز خرید، موزه، سالن های تئاتر، هتل ها و رستوران های بین المللی می باشد. ملاکا یک شهر تاریخی با معماری های منحصر به فرد است. جزیره پنانگ برای داشتن غذاهای دلپذیر معروف است. با بازدید از ارتفاعات کامرون می توانید از آب و هوای سرد، مناظر دیدنی و مراتع و مزارع گل لذت ببرید. لنکاوی، تیومان و جزایر پرهنتیان از جزایر زیبای دنیا هستند و ردانگ غواصان یک مقصد عالی است. مالزی شرقی برای داشتن جنگل های انبوه، غارهای زیبا، قله های مرتفع و اورانگوتان ها و قبایل مختلف معروف است. شما در تور مالزی می توانید با بازدید از شهرهایی مثل کوچینگ و کوتا کینابالو به کشف این جاذبه های طبیعی بپردازید.

خورد و خوراک در مالزی

غذاهای مالزیایی ترکیبی از غذاهای خوش رنگ و خوش طعم مالایی ، هندی، چینی و پرتغالی است. برخی از غذاهای محبوب مالزی عبارتند از: Dim Sum چینی، کیک تربچه، رشته فرنگی سرخ شده با جوانه لوبیا، ماهی با برنج و …

 

رفت و آمد در مالزی

سریع ترین راه برای رفتن از شرق مالزی به غرب آن استفاده از پروازهای داخلی است. اما اگر می خواهید با هزینه کمتری سفر کنید می توانید از اتوبوس ها هم استفاده کنید. بزرگراه های این کشور دارای شرایطی عالی هستند و شما می توانید با اجاره اتومبیل خود تمام مسیرهای مد نظرتان را رانندگی کنید. اما در شهر های شلوغ رانندگی زیاد انتخاب خوبی نیست. در غرب مالزی برای رفت و آمد در سطح شهر می توانید از مترو استفاده کنید.

 

 

 

ما را در گوگل حمایت کنید