خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور استانبول
تور استانبول لحظه آخری
3 شب
850,000 تومان
ثبت نام تا 14
اردیبهشت
تور استانبول
تور لحظه آخری استانبول
3 شب
850,000 تومان
ثبت نام تا 07
اردیبهشت
تور استانبول
تور استانبول
3 شب
760,000 تومان
ثبت نام تا 31
اردیبهشت

جاذبه های گردشگری استانبول

درباره استانبول

 استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و هنری این کشور است . تنگه ی بسفر که قاره اروپا و آسیا را از هم جدا کرده است در این شهر واقع شده است و استانبول تنها شهری است که هم در اروپا و هم در آسیا قرار دارد.

استانبول سومین شهر گردشگری جهان و پایتخت فرهنگ اروپا است.

آب و هوا :

تابستان های استانبول گرم و مرطوب و زمستان های آن سرد است و معمولا بیشترین مقدار حرارت 7 درجه تا 9 درجه است. استانبول معمولا در زمستان برای 1 یا 2 هفته با بارش برف همراه است که بیشتر در ماه دسامبر و مارس واقع می شود. همچنین در تابستان هم با بارش باران همراه است. سردترین دمای هوا در تابستان 5 درجه و بالاترین دما 40 درجه تخمین زده شده است. شهر استانبول شهری باد خیز است و سرعت باد حدودا هفده کیلومتر در ساعت ارزیابی شده است.

استراحت و تفریح :

استانبول شهری تاریخی است که مکان های گردشگری  تاریخی و تفریحی بسیاری دارد. پلاژهای عمومی برای شنا کردن، شامل  باکرکوی، کوجوک جکمجه سارییی و بوسفروس در داخل شهر و در بیرون شهر جزایر زیبای پرینسس، سیلیوری و توزلا وجود دارند. عمارت های بزرگ تاریخی متعلق به عصر عثمانی قرن نوزدهم و بیستم و کلیسای روم شرقی در شهر خودنمایی می کنند. منطقه ساحلی سیله و کیلیوس در دریای سیاه که مکانی برای گردشگری عمومی هستند. 9 جزیره که در 4 منطقه قرار گرفته اند. هوای شهر ابری با بازارهای متنوع و رستوران های مختلف و جالب که گردش در آن ها خالی از لطف نیست.

جمعیت و مذهب :

بیشتر مردم استانبول در قسمت اروپایی آن زندگی میکنند و درصد کمی ، حدود 35% در قسمت آسیایی آن هستند. جمعیت استانبول در طی سال های 80 تا 85 میلادی 2 برابر شد. دین مردم ترکیه اسلام است و معمول آنها سنی هستند. از تمام شاخه هایی مذاهب اسلامی که وجود دارند، اکثر مردم این کشور از پیروان مذهب حنفی هستند و حدود 10% به طور خاص اعضای مذهب شافعی هستند. بزرگترین مذهب غیر سنی ترکیه علوییون است که نزدیک به یک سوم آن ها در استانبول زندگی میکنند.

اقتصاد :

به دلیل موقعیت قرار گیری شهر استانبول و اتصال شرق و غرب مرکز اقتصادی کشور ترکیه محسوب می شود. استانبول همچنین مرکز صنعتی ترکیه است که علاوه بر موقعیت ترانزیتی در تولید محصولات نیز حائز اهمیت است. محصولات تولیدی این شهرعبارت است ازکتان، میوه، روغن زیتون، ابریشم ، تنباکو، فراورده‌های غذایی، تولید منسوجات، محصولات روغنی، مواد لاستیکی و فلزی، چرم، مواد شیمیایی، الکترونیکی، شیشه‌ای، ماشینی، کاغذ و محصولات کاغذی و نوشیدنی‌های الکلی که در رده ی تولیدات مهم استانبول قرار میگیرند.

علاوه بر همه ی این ها استانبول یکی از مراکز مهم گردشگری ترکیه است و هتل های بسیار متنوع و صنایع مربوط به توریسم از درآمدهای دیگر این شهر مهم است.

 

جاذبه‌های گردشگری:

 استانبول قدمت تاریخی بسیاری دارد که از طرف جهان بسیار شناخته شده است و همین باعث شده که بسیار توریسم خیز باشد. این شهر دارای مساجد تاریخی بسیار است که از بین آنها می توان ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی، مسجد فاتح، مسجد سلیمانیه، مسجد بایزید، موزه ایاصوفیا، مسجد سلطان احمد اشاره کرد. از دیگر مکان های گردشگری شهر استانبول : برج دختر، مینیا تورک، تنگه بسفر، روملی حصار، یدی کوله (هفت برج)، برج گالاتا، کاخ توپکاپی، کاخ بیلر بی، کاخ چراغان، رکاخ دلمه‌باغچه، تپه‌های چاملیجا (بام استانبول)، جزیره بیوک آدا (یا پرنسس)، موزه هنرهای اسلامی ترکیه، موزه باستان‌شناسی، موزه فرش ترکیه، بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)، میسیر چارشیسی (بازار ادویه) که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

 

ما را در گوگل حمایت کنید