خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور تایلند
تور ترکیبی بانکوک پاتایا بهار 96
6 شب
2,345,000 تومان
ثبت نام تا 31
خرداد
تور تایلند
تور تایلند
6 شب
1,990,000 تومان
ثبت نام تا 17
اردیبهشت
تور تایلند
تور تایلند
6 شب
1,990,000 تومان
ثبت نام تا 10
اردیبهشت
تور تایلند
تور بانکوک
6 شب
2,200,000 تومان
ثبت نام تا 10
خرداد
تور تایلند
تور 6 شب و 7 روز پوکت
6 شب
2,845,000 تومان
ثبت نام تا 31
اردیبهشت

جاذبه های گردشگری تایلند

درباره تایلند

کشور تایلند درجنوب  شرق قاره آسیا (پانزده درجه شمالی و صد درجه شرقی- نیمکره شمالی)  واقع است. مساحت  آن حدود پانصد وسیزده  هزار کیلومتراست که شصت و چهار میلیون نفر جمعیت دارد.

 • کشورهای همسایه : میانمار(غرب و شمال)- لائوس (شمال و شمال شرق)- کامبوج (جنوب شرق) و مالزی در جنوب
 • مرزهای زمینی این کشور: چهار هزار و هشتصد و شصت کیلومتر
 • مرزهای دریایی این کشور: سه هزار ئ دویست و نوزده کیلومتر
 • آب و هوای این کشور:  گرمسیری دارای سه فصل ، خنک ، گرم و خشک، بارانی
 • فصل گرم و خشک در تایلند از ماه مارس تا ماه مه است که متوسط درجه حرارت هوا سی وچهاردرجه سلسیوس است . رطوبت هوا هفتاد و پنج درصد است.در فصل بارانی که از ماه ژوئن تا ماه اکتبر متغیراست  و درجه حرارت متغیر به بیست ونه درجه سلسیوس است ومیزان رطوبت هوا گاهی به هشتاد و هفت درصد افزایش می‌یابد. فصل خنک در تایلند از ماه نوامبر تا فوریه‌ادامه دارد. در این فصل درجه حرارت هوا  بین ۲۰ تا ۳۲ درجه سلسیوس متغیراست.
 • منابع طبیعی تایلند : کائوچو ، الوار چوبی، قلع ، سرب ، تنگستن، ذغال سنگ، فلوراید، سنگ گچ ، زمین های کشاورزی

 

اقتصاد

 • صادرات : اتو مبیل - کولر - برنج و محصولات کشاورزی - پوشاک و محصولات نساجی - شیلات و غذاهای دریایی - ترانزیستور و قطعات کامپیوتر
 • واردات مهم: سوخت (نفت و گاز) - مواد خام
 • صنایع: اتو مبیل سازی - توریسم - نساجی و پوشاک- کشاورزی - نوشابه سازی - تنباکو- سیمان - صنایع سبک نظیر سنگهای قیمتی - تجهیزات الکترونیکی - قطعات کامپیوتر - مدارات مجتمع - دومین تولید کننده تنگستن در جهان و سومین تولید کننده قلع
 • محصولات کشاورزی: برنج - نشاسته کاساو یا مانیوک - کائوچو- نیشکر - ذرت - نارگیل - و سویا
 • واحد پول: بات (Baht) - هر دلار آمریکا تقریباً معادل ۳۰ بات است و هر بات معادل ۱۱۵ تومان

مردم

هفتاد و پنج درصد مردم از نژاد تایی هستند، حدود چهارده درصد چینی‌تبار، سه درصد مالایی  و بقیه از اقوام کوچکتر و کوه‌نشین تشکیل شده است.

زبان

مردم تایلند به زبان تایلندی صحبت میکنند که یکی از کهن ترین زبان های شرق آسیا محسوب می شود. اما گویش‌های و بسیاری در این کشور وجود دارد.زبان تایلندی با الفبای مخصوص خود زبان اصلی این کشور است. گویش مردم  برای افرادی که به تایلند سفر می‌کنند، قابل فهم نیست. تایلندی، تک سیلابی است وپنج لحن مختلف دارد  که هر لحنی در معنای هرسیلاب  تغییر ایجاد میکند. حالت نوشتاری  و ادغام این لحن‌ها  و تلفظ‌های بسیارسخت این زبان موجب شده که یادگیری آن برای دیگران(خارجی ها) دشوار باشد.میزان تسلط مردم تایلند به زبان انگلیسی خیلی کم است.با این حال در بیشتر مراکز این کشور انگلیسی و دیگر زبان های متداول اروپایی استفاده میشود و اسامی خیابان ها و راه ها هم به زبان انگلیسی است هم به زبان تایلندی. با اینکه زبان تایلندی زبان ساده ای نیست اما با سفر به این کشور میتوان واژگان اندکی یاد گرفت وتجربه خوبی کسب کرد. حالت نوشتاری زبان تایلندی به گونه ای است که هیچ روش متداولی برای تبدیل آ ن وجود ندارد و به همین دلیل امکان دارد یک کلمه تایلندی به چندین فرم لاتین نوشته شود.به همین خاطر در کتب راهنما و سایر کتاب ها ومتون تایلندی از روش های گوناگون استفاده میشود. ولی متداول ترین روش موجود قاعده نوشتاری پادشاهی تایلند است که برای نام های خیابان ها از همین روش استفاده میشود.

مذهب

بعد از مذهب بودایی که ۹۵٪ مذهب تایلند است ۴٪ جمعیت کشور تایلند را مسلمانان تشکیل میدهند که بزرگترین اقلیت مذهبی این کشور هستند. ۰٫۱ باقی مانده را مسحیان ،آیین سیک و هندوتشکیل میدهند. در تایلند آزادی مذهبی برای تمامی ادیان وجود دارد.

آب و هوا

 • تایلند بسیار حاصلخیز است و این به دلیل نزدیکی به دریا و هوای معتدل موجود در آن است. مناسب ترین فصل برای سفر به تایلند نوامبر تا فوریه است زیرا در این زمان گرما و باران درصد کمتری نسبت به دیگر ماه ها دارد. جشن آب درنیمه ماه آوریل برگزار میشود زیرا آوریل گرمترین ماه سال است.شمال تایلند کوهستانی ودارای جنگل های زیادی است، مرکز این کشور را شالیزارها ی برنج تشکیل میدهد. غرب و شرق را جنگل های انبوه همیشه سبز، باغ های میوه ، درختان کائوچو و ساحل شنی سفید تشکیل میدهد.همچنین تایلند دارای جزایر زیادی است که دیدن آن برای گردشگران خالی از لطف نیست.

فصل ها

فصل  آفتابی

 •  ژوئن (۱۲خرداد -۱۰تیر) تا اکتبر (۱۰ مهر - ۱۰ آبان) ،  متوسط  دمای هوا بیست و نه درجه و  رطوبت آن هشتاد و هفت درصد

فصل سرد

 • نوامبر (۱۱آبان - ۱۰ آذر) تا فوریه دومین ماه سال ( ۱۳ بهمن - ۱۱ اسفند)، متوسط  دما تا زیر بیست درجه، کاهش رطوبت

فصل بارانی  

 • درشهر بانکوک باران در ماه‌های آگوست (۱۱مرداد - ۱۰ شهریور) سپتامبر (۱۱شهریور - ۹ مهر) و در اکتبر (۱۰ مهر تا ۱۰ آبان)  به بیشترین میزان رسیده ومعمولآ سیلاب‌  درسطح  شهر جریان میابد.

 

ما را در گوگل حمایت کنید