خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور ایروان
تور ارمنستان هوایی
3 شب
970,000 تومان
ثبت نام تا 14
اردیبهشت
تور ایروان
تور ارمنستان گرجستان هوایی ترکیبی
7 شب
1,860,000 تومان
ثبت نام تا 16
اردیبهشت

جاذبه های گردشگری ایروان

درباره ایروان

ایروان پایتخت ارمنستان است. مساحت شهر 223 کیلومتر مربع و جمعیت شهر 1.060.138 نفر برآورد شده است. مردم ساکن در شهر ایروان متشکل از قومیت های ارمنیان ایران، سوریه، لبنان، یونان، قبرس، عراق، مصر، رومانی است.

رود هرازدان در کرانه شهر امتداد پیدا کرده و همچنین ایروان بر روی دامنه ی کوه آرارات واقع شده است. ارتفاع شهر نسبت به دریا نهصد تا هزار و سیصد متر برآورد شده است.

در سال 2010، یونسکو این شهر را به عنوان پایتخت کتاب جهان انتخاب کرد. ایروان مرکز صنعتی ارمنستان است. محصولات کشاورزی، فراورده ها و ماشین آلات فلزی، لوازم برقی و شیمیایی و لوازم بافندگی در ایروان تجارت می شود. از لحاظ فرهگی و علمی نیز برای ارمنستان بسیار مهم تلقی می شود. ولی در عین حال صنعت گردشگری از مهم ترین صنایع موجود در این شهر محسوب می شود.

ایروان شهری پر از جاذبه است که سیر و سفر در آن خالی از لطف نیست. از مناطق گردشگری مهم در ایروان می توان به دژ اربونی، مسجد کبود، پل سرخ، تالار اپرای ایروان، پانتئون کومیتاس، سینما مسکو، ماتناداران، دریاچه ایروان، یادمان نسل کشی ایروان، ورنیساژ، یرابلور، کاسکاد ایروان، کلیسای جامع سنت گریگور، تئاتر عروسکی تومانیان، جشنواره بین المللی فیلم، مرکز خرید دالماگاردن و مرکز خرید ایروان اشاره کرد.

ما را در گوگل حمایت کنید