خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جستجوی تور

تومان
تومان

جستجوی هتل

جستجوی جاذبه های گردشگری

تور های ویژه

تور ارمنستان
تور ارمنستان نوروز 96
5 شب
1,350,000 تومان
ثبت نام تا 12
فروردین
تور ارمنستان
تور ارمنستان نوروز 96
5 شب
1,530,000 تومان
ثبت نام تا 11
فروردین
تور ارمنستان
تور ترکیبی ارمنستان گرجستان
5 شب
1,990,000 تومان
ثبت نام تا 12
فروردین

جاذبه های گردشگری ارمنستان

درباره ارمنستان

ارمنستان در قاره آسیا قرار دارد و مرز آسیا و اروپا است که با ایران، گرجستان، آذربایجان و ترکیه مرز مشترک دارد. جمعیت ارمنستان 2.998.600 نفر در سال 2010 ارزیابی شده و مساحت آن 29.743 کیلومتر مربع است.

ارمنستان به سبب استقرار معابد ، کلیساها، قلعه ها، صومعه های تاریخی بسیار در آن به کشوری همانند موزه تشبیه شده است. ارمنستان دارای بافت شهری و سنتی است که سفر به آن برای هر نوع قشری از جمله کسانی که زندگی مدرن را می پسندد یا کسانی که دوست دارنددر سفر خود در محیطی باشند که حال و هوای روستایی و آرام دارد مناسب است.

دین اکثریت مردم ارمنستان مسیحی و وابسته به کلیسای حواری ارمنی است. پایتخت این کشور سرشار از زیبایی ایروان است که بر دامنه ی کوه آرارات قرار گرفته است. رود هرازدان نیز در کنار این شهر جاری است.

آب و هوای ارمنستان به سبب کوهستانی بودن در تابستان گرم ودر زمستان سرد و برفی است. همچنین ارمنستان با در نظر گرفتن موقعیت قرارگیری اش پر باران است. این کشور در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است. در واقع ارمنستان مجموعه ای از کوه ها، آتش فشان ها، قله های مرتفع، دره های زیبا و تنگ، دریاچه ها و رودخانه ها است. حدود نود درصد از اراضی این کشور در ارتفاعی بیش از 2000متر واقع شده است.

 میزان بارندگی ارمنستان در بهار و تابستان بسیار زیاد و به حداکثر خود و در اواخر تابستان و زمستان به حداقل می رسد.

ارمنستان دارای معادن مس، آهن، نمک، بازالت، مرمر و مواد نسوز است که در سال 2010 سهمی معادل 13% داشت. در عین حال بیشترین درآمد کشور ارمنستان از صنعت گردشگری اش است. اکثر گردشگرانی که به کشور ارمنستان سفر می کنند از کشورهای منطقه هستند که عمدتا از روسیه، گرجستان، ایران و اتحادیه اروپا هستند.

از مناطق گردشگری مهم ارمنستان می توان به شهر گردشگری جرموک شهری با چشمه های آب گرم و کوهستانی، دیلیجان شهری زیبا با پوشش گیاهی زیبا در شمال، دریاچه سوان بزرگترین دریاچه قفقاز، معبد گارنی که ساختار آن به قبل از مسیحیت باز می گردد، صومعه گغارد مربوط به قرون وسطی، موزه ایروان و بسیاری دیگر اشاره کرد.

ما را در گوگل حمایت کنید