خوانا نیست?
ورود جستجو ثبت نام

جاذبه های گردشگری بالی

بالی یا جزیره خدایان

بالی یا جزیره خدایان

طی سفر یک هفته ای  برای دیدن هتل ها و مزاکره با مدیران فروش چند هتل به این جزیره سفر نمودم ، به هنگام ورود به فرودگاه دنپاسار که تنها فرودگاه این جزیره می باشد نکته اصلی که هنگام نشستن و برخواستن هواپیما به چشم می خورد قسمتی از باند پرواز می باشد که گویی بر روی آب اقیانوس بنا شده است. پس از پیاده شدن از هواپیما وارد سالنی می شوید که انگار انتها ندارد ولی پس از طی مسافتی طولانی به انتهای آن و قسمت گیت ورودی به بالی می شوید.

اقامت اول ما در هتل هریس که هتلی زنجیره ای و 4 ستاره می باشد که در سطح شهر بالی به دفعات شعب آن را خواهید دید بود ، ما در هتل هریس ریور ویو که در خیابان کوتا که یک خیابان بسیار باریک و 2 طرفه و البته پر رفت و آمد و بسیار شلوغ بود اقامت داشتیم که فاصله آن تا فرودگاه تقریبا 20 دقیقه بود .  نکته دیگری که در این فاصله به آن بر خوردیم تاکسی های فرودگاه بودند ، راننده های تاکسی و البته عموم مردم بالی اولا بسار خوش بر خورد و مهمان نواز می باشند و ثانیا به زبان اینگلیسی تسلط خوبی دارند و اگر بتوانید اینگلیسی صحبت کنید در ارتباط برقرار کردن با آنها مشکلی نخواهید داشت ، و نکته دیگر بحث قیمت های آنها می باشد ، بنا به این که جزیره بالی شهری توریستی به حساب می آید و اکثر افرادی که وارد این جزیره می شوند توریست می باشند مردم این جزیره در ابتدا نرخ های بسیار بالایی به آنها می گویند چه در خرید چه در کرایه تاکسی ، پس حتما قبل از خرید و یا کرایه کردن تاکسی قیمت را با آنها نهایی کنید و از چانه زنی با آنها نگزرید ! نکته دیگر تبدیل پول می باشد ، سعی کنید در فرودگاه یا مراکز خرید دلار خود را به روپیه تبدیل نکنید و از مانی چنجر های سطح شهر که بسار زیاد هم هستند استفاده کنید البته در خیابان های گردشگری بالی مثل کوتا هم مغازه هایی کار تبدیل پول رو انجام می دهند که اصلا توصیه نمی شوند چون بسار کلاه بردارند برای تبدیل پول خود تنها از مانی چنجرهای سطح شهر که معتبر می باشند استفاده کنید .

همانطور که قبلا گفتم پس از طی مسافتی 20 دقیقه ای به هتل رسیدیم این هتل از نظر دسترسی به مرکز شهر بسار خوب بود ولی هتل به نسبت قیمت و 4 ستاره بودن اصلا مناسب نبود تنها نکته مثبت این هتل صبحانه اش بود که به نظر من از نظز کیفیت خوب بود.

 

پس از استراحتی کوتاه به طرف خیابان کوتا که یکی از خیابان های توریستی و پر رفت و آمد و همچنین ساحلی بود برای بازدید برخی از هتل های آنجا رفتیم ، خیابان کوتا بیچ همانطور که از اسمش هم پیداست خیابانی ساحلی است که در یک طرف خیابان شما ساحل عمومی دارید و در طرف دیگر خیابان پر است از هتل که تمامی آنها دسترسی اختصاصی به ساحل را ندارند و تنها رو به ساحل می باشند بنابرین اگر قصد اقامت در هتلی را دارید که می خواهید از ساحل اختصاصی آن استفاده کنید در این منتطقه هتل نگیرید ولی اگر قصد نزدیک بودن به مراکز تفریحی مراکز خرید و ماساژ درمانی و رفتن به کلاپ و دیسکوهای شبانه را دارید حتما در این منطقه اقامت کنید.

پس از بازدبد از چند هتل 4 و 5 ستاره در این خیابان به منطقه نوسادوعا که به منطقه دیگر در بالی است رفتیم ٰ، منطقه نوسا دوعا به نسبت کوتا بسار خلوت تر می باشد و شما در این منطقه علاوه بر آرامش بیشتر پوشش جنگلی و ساحلی بسار زیبا را خواهید داشت ، هتل هایی که در این منطقه هستند بسار شیک و مدرن و در فضایی بزرگ تر نسبت به کوتا می باشند ، و تنها ایراد آن دور بودن آن از منطقه کوتا که بیشتر تفریحات شبانه در آن منطه است می باشد و شما برای هر بار رفت آمد به آنجا از نوسا دوعا احتیاج به تاکسی دارید و در ضمن حدود 20 تا 30دقیقه هم فاصله دارید.

هتلی که اقامت داشتم

مناطق و جاذبه های گردشگری که دیدن کردم

از بالی بیشتر بدانیم

 • موقعیت

  جزیره بالی دارای کوه های آتشفشانی فعال است که باعث شده خاک این منطقه بسیارحاصلخیز شود. مهم ترین کوه آتشفشانی این جزیره گودان آکانگ است و بیش از 3هزار متر ارتفاع دارد و مادر کوه ها لقب گرفته است.

  این جزیره  جزوی از یک مجموع جزایر است که اقیانوس هند و آرام را به هم متصل ساخته است و نقطه تلاقی دو اقیانوس به نام دروازه اقیانوس خوانده میشود. جزیره بالی دو جزیره جاوه درغرب  و لومبوک در شرق قرار گرفته است

  این جزیره دارای هنرهای متنوع و مختلفی ازجمله رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و موسیقی  است که در سطح وسیعی وجود دارند

 • مختصات جغرافیایی

  ۸°۳۹′ جنوبی ۱۱۵°۱۳′ شرقی / ۸.۶۵۰° جنوبی ۱۱۵.۲۱۷° شرقی / -8.650; 115.217

 • مساحت
  ۵٬۶۳۲٫۸۶ km۲ (۲٬۲۰۰ sq mi)
 • ارتفاع از سطح دریا
 • جمعیت

  ۳٬۸۹۱٬۴۲۸

 • تراکم جمعیت
  ۶۹۰/km۲ (۱٬۸۰۰/sq mi)
 • رشد جمعیت
 • میانگین دمای سالانه

   27.50 درجه سانتیگراد

 • میانگین بارش سالانه
 • روزهای یخبندان سالانه
 • توضیح کلی وضعیت اقتصادی

  مساحت جزیره بالی پنج هزار و ششصد و بیست کیلومتر مربع است.بالی دارای کوه های آتشفشانی فعال است که باعث شده خاک این منطقه بسیارحاصلخیز شود. مهم ترین کوه آتشفشانی این جزیره گودان آکانگ است و بیش از 3هزار متر ارتفاع دارد و مادر کوه ها لقب گرفته است

  بالی دارای مناطق معروف و زیبایی می باشد. کوه هایی در شمال و جنوب که زمین های کشاورزی حاصلخیزی را به وجود آورده است و در آنها به طور معمول برنج میکارند. زمین های کشاورزی پلکانی برنج که یکی از جاذبه های گردشگری بالی است و زیبایی آن چشم ها را خیره میکند و شهرت جهانی دارد. از مناطق معروف این جزیره میتوان به کوتا بالی و اوبود اشاره کرد.

 • جمعیت زیر خط فقر
 • تولید ناخالص داخلی
 • شهردار
 • پیش‌شماره تلفنی

  0062

 • وبگاه

  baliprov.go.id

موارد مرتبط

هتل های بالی

هتل های اندونزی

ما را در گوگل حمایت کنید